Lewicowe, proaborcyjne środowiska ogłosiły 28 września tzw. „Światowym Dniem Walki o Prawo do Aborcji”. Czym jest aborcja? Najkrócej mówiąc: jest współczesnym, zalegalizowanym Holocaustem. Przesada? Nie sądzę. Jedno z drugim ma więcej wspólnego niż nam się wydaje:
– Aborcja podobnie jak Holocaust jest zabójstwem istoty ludzkiej
– Jest legalna (w wielu krajach) i dokonywana przy akceptacji rządu
– Dąży do zmiany definicji morderstwa. Zabójstwo dziecka nazywane jest „prawem do wyboru” (pro-choice). Holocaust nazywał masową zagładę Żydów „oczyszczaniem miast i terenów”
– Zwolennicy obojga twierdzą, że istnieją „uzasadnione powody i okoliczności”, by ją przeprowadzić
– Twierdzą, że przykazanie „Nie zabijaj” nie znajduje zastosowania w tej sytuacji
– Uważają, że życie jedynie niektórych ludzi posiada wartość
– Zwolennicy Holocaustu i aborcji argumentują, że pewnych ludzi nie można nazywać „ludźmi”. Hitler nazywał Żydów „niższą rasą”. Aborcjoniści nazywają nienarodzone dzieci „płodem”, „czymś”
– Wielu ludzi zaprzecza potwornościom zbrodni Holocaustu, a szum wokół jego okropności uważa za przesadzony, wyolbrzymiony. Podobne nastawienie mają zwolennicy aborcji względem dyskusji na temat jej skutków, metod, statystyk, liczby ofiar.
– Trudno oglądać z obojętnością zmasakrowane ofiary jednego i drugiego.
– Oprawcy dążyli (lub dążą – w przypadku aborcji), by ciała ofiar nie zostały odnalezione i pokazywane opinii publicznej jako dowody zbrodni
– Zwolennicy Holocaustu nie narzucali komukolwiek powinności zabijania Żydów. Chcieli „jedynie” swobody dla własnych działań. Byli zwolennikami „pro-choice”. Identyczna jest argumentacja aborcjonistów: niech matka zdecyduje czy chce zabić własne dziecko. Nie zmuszamy ciebie, byś chwytał za szczypce.
– Ofiary obojga można liczyć w milionach
– Zwolennicy obojga uważają, że istnieją wybrane podgrupy ludzi, które posiadają władzę decydowania o życiu lub śmierci innych ludzi: przedstawiciele rasy aryjskiej (w przypadku Holocaustu) oraz matki (wg argumentacji aborcjonistów).

Oburzenie Holocaustem przy jednoczesnej akceptacji zalegalizowanego przez wiele obecnych rządów współczesnego Holocaustu dokonującego się w klinikach aborcyjnych jest przejawem ogromnego zakłamania. Holocaust nie skończył się wraz z Drugą Wojną Światową. Ma miejsce w naszych czasach choć przybrał:
– inną formę
– inne ofiary
– inne miejsca
– innych oprawców

Wciąż jednak aktualne jest motto z „Medialionów” Zofii Nałkowskiej: „Ludzie ludziom zgotowali ten los”. Patrząc na zmasakrowane ciałka kilkumiesięcznych dzieci możemy dodać: „Rodzice dzieciom zgotowali ten los” – i to przy biernej akceptacji rządów, obywateli i za sprawą zwolenników takich inicjatyw jak „Światowy Dzień Walki o Prawo do Aborcji”. Nie istnieje takie „prawo do wyboru”, które zezwala w jego imię zabijać inne istoty ludzkie. Nie istnieje bowiem „prawo do mordowania”. Dla nikogo. Nawet dla matek.